Itálie ~ Info

Stručné a přehledné informace o Itálii: zeměpis, historie, hudba, významná italská města, kultura, politika, cestopis...

Hlavní strana | Návštěvní kniha | Mapa webu | Kontakt | Fotogalerie

↓ Skočit na obsah ↓


Hledání na www.italia.wz.cz

CNW:Counter


Hudba

Při poslechu "starých" italských hitů je snad každý zaskočen jasností jejich tónů i jakousi všeobecnou slávou vepsanou do podvědomí lidí. Některé z nich byly přezpívány českými zpěváky, některé patří do světového fondu moderních skladeb. Přiblížíme vám alespoň to nej... Zaposlouchejte se tedy do známých i neznámých tónů sladké staré Itálie!

Hudba 70. a 80. let ~ Italská hymna ~ Ligabue

Hudba 70. a 80. let

Al Bano e Romina Power
Nekonečný hit Felicia nebo mořem prosycený hit Sharazan.
I Santo California
Jejich (mj. Ilonou Csákovou přezpívané) Torneró.
Ricchi e Poveri
Co dodat? Oslovili a stále oslovují mnoho lidí po celém světě a patří k tomu opravdu typicky italskému, co může "Musica Italiana" nabídnout. Zaposlouchejte se do tónů M'Innamoro di te či Sará perche ti amo.
Toto Cotugno
Drsně rozpoložený hlas v písních L'italiano a Soli
Richardo Fogli
Slavná Torna a sorridere.
Domenico Modugno
A nezapomenutelný hit Volare (Nel blu dipinto di blu) je sice možná více známý v podání temperamentních Gipsy Kings, ale pomalá originální verze má i po letech kouzlo… hit Piove (Ciao ciao bambina) najdete například v učebnici Italština pro samouky.
Adriano Celentano
Dostane vás svým až naivním hlasem a typicky italsky "trhlým" hitem Azzurro.
Drupi
Je u nás možná znám více (spolupráce s Hanou Zagorovou); proslulý hitem Piccola e fragile.
Bino
Song Mamma leone.
Milva
Pomalá píseň La vita è rosa (La vie en rose).
Jimmy Fontana
Jeho málo známá píseň Il mondo vás učaruje - jemné tóny smyčců podkreslují slavnostní atmosféru večera, jsou naplněny jak láskou, tak i zvláštním smutkem... dohromady nádhera!
Claudio Baglioni
Velmi romantický zpěvák, pokud jste také "postiženi" romantikou, zaposlouchejte se do tónů písně E tu..., hitu Questo piccolo grande amore a nebo písně spjaté s Prahou Ragazze dell'Est. Ano, Baglioni ji napsal po návratu ze socialistické Prahy 70. let... Je to mistr imprese.

Italská hymna

Fratelli d´Italia
(Goffredo Mameli)

2x:
Fratelli d'Italia
l'Italia s'è desta,
dell' elmo di Scipio
s'è cinta la testa

Dov'è la vittoria?
Le porga la chioma
ché schiava di Roma
Iddio la creó

2x:
Chiamiamci a coorte
siam pronti alla morte
siam pronti alla morte
l'Italia chiamó!

Ligabue

Skupina Ligabue je v Itálii stálicí. Na oblíbenosti je neubírá ani to, že její členové nejsou zrovna mladíci. Hrají už opravdu dost dlouho, vydali celou řadu alb. Přesto stále jejich hudba oslovuje nejen starší generaci, ale také mladé lidi. V Itálii není snad nikdo, kdo by Ligabue neznal. Koncerty jsou vždy vyprodané. Bohužel v České republice o nich není vůbec slyšet. Přitom hodně jejich pop-rockových písní by podle našeho názoru mělo šanci uchytit se i v našich rádiích. Ligabue je skupina hudebníků okolo zpěváka a kytaristy Luciana Ligabue, který svým podmanivým a lehce nakřápnutým hlasem zpívá o životě, o lidském údělu, naději, o lásce i o bolesti. Dalšími hudebníky jsou Mel Previte (el.kytara), Fede Poggipollini (el.kytara a zpěv), Robby Pellati (bubny a perkuse), Rigo Righetti (bassová kytara), Fabry Simoncioni (piano, zpěv) a Fabrizio Barbacci (akustická kytara a zpěv). Pokud byste si chtěli tento italský procítěný kytarový dýchánek poslechnout, najeďte na www.ligabue.com, což je oficiální stránka skupiny. O koncertech, novinkách a zajímavostech se dozvíte na www.liganews.it. Pokud chcete Ligabue slyšet, vyhledejte stránky giganta Warnermusic www.warnermusic.it. Zde najdete i dost videoklipů, hlavně z posledních dvou alb "Miss Mondo" (1999) a "Fuori come va?" (2002). Ligabue mají také velmi zajímavě řešené obaly CD. Předkládáme také několik textů skupiny (nejhranější hity v italských rádiích), bohužel zatím pouze v italštině: Si viene e si va (Miss Mondo), Tutti vogliono viaggiare in prima (Fuori come va?)


Itálie ~ Info | ©2003-2014 ~ Aktualizace: 03. 08. 2013 ~ Při použití textů uveďte odkaz na tento web. ~ Doporučujeme: www.ogonstore.cz